1398/8/14 سه‌شنبه کتابدار کتابخانه عمومی مرکز همایش‌های قرآنی: بازدید دانش آموزان مدرسه خواجه نصیر از کتابخانه عمومی مرکز همایش های قرآنی کتابدار کتابخانه عمومی مرکز همایش‌های قرآنی گفت: کتابخانه عمومی مرکز همایش‌های قرآنی همدان به مناسبت روز 13 آبان پذیرای دانش آموزان مدرسه خواجه نصیر بود. به گزارش روابط عمومی اداره‌ کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، طاهره جهانگیری کتابدار کتابخانه عمومی مرکز همایش های قرآنی اظهار کرد: مراسم روز 13 آبان که  با حضور دانش آموزان دبستان خواجه نصیر در کتابخانه عمومی مرکز همایش‌های قرآنی برگزار شد.

وی  با اشاره به اینکه سیزده آبان در مبارزه و قیام دانش‌آموزان متعهد و بیدار بر ضد رژیم شاه و حامیان آن به ویژه استکبار جهانی ریشه دارد، افزود: این روز، یادآور واقعه کشتار جمعی دانش‌آموزان تهرانی است که به نشانه اعتراض به حکومت پهلوی در صبح روز ۱۳ آبان سال ۵۷ در محوطه دانشگاه تهران جمع شده بودند.

وی بیان کرد: این روز باشکوه بدین سبب روز «دانش‌آموز» نامیده شد، تا خاطره فرزندان دلیر انقلاب برای همیشه جاودان بماند و درسی فراموش نشدنی برای تمام دانش‌آموزان سراسر جهان باشد که با ابرقدرت‌های چپاول‌گر مبارزه نمایند و عزت را بر زندگی ذلت‌بار ترجیح دهند.

کتابدار کتابخانه عمومی مرکز همایش های قرآنی در ادامه به سالروز شهادت شهید حسین فهمیده و روز بسیج دانش‌آموزی اشاره کرد و گفت: شهید حسین فهمیده نوجوان بسیجی سیزده ساله در ۸ آبان ماه سال 59 با فداکاری خود زیر تانک عراقی رفته، آن را منفجر کرد و خود نیز به شهادت رسید.

جهانگیری خاطرنشان کرد: لذا به منظور آشنایی دانش آموزان نوجوانان با شخصیت شهید نوجوان،حسین فهمیده و یوم الله سیزده آبان و در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی برنامه‌های متنوعی در کتابخانه عمومی مرکز همایش های قرانی  برگزار شد.

وی گفت: این برنامه‌ها شامل  دعوت از مدراس جهت  معرفی بخش‌های مختلف کتابخانه به دانش آموزان و آشنایی آنها با محیط کتابخانه به ویژه بخش کودک و نوجوان، آموزش کاردستی  با عنوان لاله‌ها ی ایران، رنگ آمیزی با موضوع بزرگداشت روز دانش آموز، معرفی کتاب قصه‌های من و رایا (کتاب‌های نخوانده ) به صورت جمع خوانی و روانخوانی ، مسابقه بازی فکری وهمچنین  راهپیمایی نمادین 13آبان  با شعار مرگ بر آمریکا  بود.

کتابدار کتابخانه عمومی مرکز همایش های قرآنی اظهار کرد: نسل آینده ساز کشور با مشارکت در فعالیت‌های فرهنگی این ایام  به نوعی خود را در همراهی با آرمان‌های انقلاب ایران نشان می‌دهند.

 [PageVisit]