1398/8/14 سه‌شنبه مسئول کتابخانه ملاحسینقلی شوندی خبر داد: بیش از 400جلد کتاب به کتابخانه ملاحسینقلی شوندی مسئول کتابخانه ملاحسینقلی شوندی شهرستان رزن گفت: به مناسبت هفته وقف و هفته کتاب بیش از 400 جلد کتاب توسط واقف فرهنگ دوست به گتابخانه شوندی اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان همدان ،مجید بیگلری ،مسئول کتابخانه عمومی ملاحسینقلی شوندی اظهار کرد: در دهمین روز از دهه مبارک وقف رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رزن و درگزین بیش از 400 جلد کتاب از کتابخانه شخصی خود را وقف کتابخانه ملاحسینقلی شوندی شهر رزن کرد.

وی افزود:  این کتب شامل موضوعات مختلف مذهبی، فرهنگی، اجتماعی و غیره به منظور نشر فرهنگ کتاب و کتابخوانی وقف شد.

احمدرضا خزایی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رزن اظهار کرد: وقف پشتوانه‌ای قوی برای دولت، به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وی با بیان اینکه وقف به تنهایی یک سنت احیاگر بوده و دارای منافع زیادی است افزود: وقف فرهنگ و کتاب نوع متعالی وقف محسوب می‌شود  که به افزایش دانایی مردم منتج خواهد شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رزن  تصریح کرد: وقف کتاب از همان آغاز صدر اسلام به عنوان یک عمل خیر و سنّت نیکو و پسندیده در شماره صدقه جاریه و باقیات الصالحات به حساب می‌آمده است.

خزایی با بیان اینکه وقف کتاب یکی از رایج‌ترین نوع وقف در میان مسلمانان بوده است ادامه داد: از وقف‌نامه‌های مربوط به کتاب، آگاهی‌های تاریخی بسیاری به دست می‌آید و نشر آن‌ها زوایای تاریخی بسیاری را روشن خواهد کرد.

 [PageVisit]