1398/8/4 شنبه رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ملایر: نشست کتابخوان تخصصی اقتصاد مقاومتی برگزار شد رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ملایر گفت: نشست کتابخوان تخصصی اقتصاد مقاومتی در کتابخانه علامه مجلسی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان همدان، سید مهدی آخشیک رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ملایر اظهار کرد: با همکاری مدیریت فرهنگی هنری سپاه ناحیه ملایر، بسیج ادارات، اصناف و کارخانجات، پایگاه ولایت و با حضور اقشار مختلف در سالن اجتماعات کتابخانه علامه مجلسی این نشست برگزار شد.

وی بیان داشت:با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی، ضرورت تبیین و گسترش فرهنگ اقتصاد مقاومتی، اطلاع رسانی وآگاهی بخشی به عموم مردم دو کتاب "اقتصاد مقاومتی سکوی پیشرفت و عدالت" تالیف مقام معظم رهبری و "اندیشه تحریم و خود باوری" نوشته موسی نجفی معرفی و خوانش شد.

حمید مهدیون، استاد دانشگاه آزاد اسلامی  این جلسه از اقتصاد مقاومتی با عنوان حذف عوامل محیطی و افزایش رفاه اجتماعی یاد کرد و افزود: اقتصاد مقاومتی به دنبال توسعه یافتگی متعادل و شکوفا سازی اقتصاد است .

وی اقتصاد مقاومتی  و اقتصاد ریاضتی را دو مقوله متفاوت و مجزا معرفی کرد وگفت: اقتصاد ریاضتی عبور از تنگناها و اقتصاد مقاومتی شکوفا سازی و توسعه پایدار است.

این استاد دانشگاه اظهار کرد: بسیاری از کشورها در حال حاضر با الگو برداری از اقتصاد مقاومتی به دنبال ارائه راهکارهای بدیع و شکوفا سازی اقتصادی کشور خود هستند.

در ادامه سرهنگ علی حسنی فرمانده اسبق سپاه ناحیه ملایر به ارکان اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی مردمی کردن اقتصاد و ارزش مدار کردن آن است و باید توجه داشت که شعارهای سال که توسط مقام معظم رهبری در چند ساله اخیر عنوان شده پیوسته اقتصاد محور بوده و این مهم  نهایت  اهمیت این حوزه در کشور را در سال‌های اخیر نشان میدهد.

وی در ادامه دومین رکن اقتصاد مقاومتی را کاهش وابستگی به نفت دانست و گفت:یکی از مشکلات اقتصادی کشور ما در حال حاضر توسعه نامتوازن اقتصادی است که بیشتر باید مدنظر قرار گیرد.

 فرمانده اسبق سپاه ناحیه ملایر سومین رکن اقتصاد مقاومتی را مدیریت و تعادل در مصرف دانست   و تصریح کرد: دو مورد قبل از سیاست‌های کلان و مربوط به تصمیم گیری‌های سطوح بالاتر بوده ولی مورد سوم بیشتر در سطح خرد و توجه به آن از وظایف آحاد مردم و اقشار مختلف به حساب می‌آید که ضروری است  مورد دقت و توجه قرار گیرد.

در ادامه سعید احدی نژاد از اعضای کتابخانه ولایت و مریم هنرجو کتابدار کتابخانه علامه امینی با توجه به در پیش بودن ایام شهادت پیامبر اکرم(ص) و امام رضا(ع) به معرفی کتاب‌های مسیا و مهارت‌های زندگی در سیره رضوی پرداختند.

حجه الاسلام طالب ترکاشوند رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه برنامه به شرح کوتاهی در زندگی و سیره حضرت امام حسن مجتبی(ع) پرداخت و ایشان را مظلوم ترین امام شیعیان معرفی کرد.

سرهنگ مرادی مدیریت فرهنگی هنری سپاه ناحیه ملایر همچنین در این مراسم با توجه به حضور اعضای هسته‌های کتابخوانی سپاه به شرح و توضیح برنامه‌های هسته‌های کتابخوانی پرداخت و از همکاری اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ملایر با این هسته ها ابراز خرسندی نمود.

 [PageVisit]