1398/8/1 چهارشنبه با حضور مسؤولان؛ جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش گیان شهرستان نهاوند برگزار شد جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش گیان شهرستان نهاوند با حضور بخشدار، امام جمعه شهر گیان و مسؤولان بخش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش گیان شهرستان نهاوند با حضور امام جمعه، بخشدار، شهردار و اعضای انجمن در محل بخشداری شهر گیان برگزار شد.

در ابتدای جلسه حجت الاسلام والمسلمین امیدی امام جمعه شهر گیان در این نشست اظهار کرد: ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدا.... الحسین(ع) فرصتی مغتنمی برای استفاده از ظرفیت این مهم در برنامه‌های جاری به ویژه در حوزه کتاب و کتابخوانی و پرداختن به حادثه عاشورا و معرفی هرچه بهتر این موضوع به نسل جوان است.

هاشم جهانگیری بخشدار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی  بخش گیان شهرستان نهاوند نیز  با اشاره به نقش و جایگاه کتاب و کتابخوانی در جامعه به ویژه در بخش گیان گفت: با توجه به وجود سه باب کتابخانه در بخش گیان، امیدواریم بتوانیم با همکاری و همیاری همه مسئولان ادارات و به ویژه مدیران مدارس در برنامه‌های آتی فرهنگی که با محوریت کتاب و کتابخوانی برگزار می‌شود  شاهد حضور اقشار مختلف مردم در برنامه‌ها باشیم.

میلاد امینیان، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نهاوند نیز در ادامه با اشاره به نقش و جایگاه کتابداران در اعتلای شاخص‌های فرهنگی جامعه بیان کرد: با وجود کتابداران خدوم و پرتوان در شهرستان و برنامه‌ریزی‌های مدون صورت یافته در سال جاری، امیدواریم شاهد برگزاری برنامه‌های تاثیر گذار برای اقشار مختلف به ویژه قشر کودک و نوجوان و استفاده از ظرفیت بخش‌های کودک کتابخانه‌ها در این  راستا باشیم.

وی در ادامه به تشریح برخی برنامه‌های ویژه کتابخانه‌ها چون نشست‌های نمایشنامه خوانی پرداخت و افزود: نشست‌های نمایش نامه خوانی از اولویت‌های مجموعه کتابخانه‌ها در شش ماهه دوم سال جاری بوده که امیدواریم این برنامه‌ها با استفاده از ظرفیت دانش آموزان عضو کتابخانه‌های به شکلی مناسب برگزار شوند.

در پایان جلسه با اهدای لوح سپاس از طرف فرماندار شهرستان نهاوند از دست اندر کاران اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی شهرستان از کتابداران بخش گیان شامل مسئول و کتابدار کتابخانه بصیرت، مسئول کتابخانه روستایی سیدالشهدا(ع) و مسئول کتابخانه روستایی مراد همتی تقدیر به عمل آمد.

 [PageVisit]