1398/8/1 چهارشنبه رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان: امانت 170 هزار نسخه کتاب در نیمه نخست سال به اعضای کتابخانه‌های عمومی همدان/ برگزاری 988برنامه فرهنگی در 6 ماه رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان با بیان اینکه 988 برنامه فرهنگی در نیمه نخست سال جاری در کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان اجرا شده است گفت: 170 هزار جلد کتاب در نیمه اول سال به اعضا امانت داده شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، سعید محبیان، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان با بیان اینکه 27 کتابخانه عمومی در سطح شهرستان فعالیت می‌کنند اظهار کرد: از این تعدادکتابخانه 25باب در شهرها و دو باب در روستاها قرار دارند.

وی با بیان اینکه تا پایان شهریور ماه سال جاری 32 هزار و 268 نفر عضو کتابخانه‌های شهرستان همدان هستند، افزود: این میزان نسبت به انتهای سال 97 که 30 هزار و 219  نفر عضو فعال بوده با رشد 7 درصدی مواجه شده است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان تصریح کرد: در ابتدای سال جاری471 هزار و 154 نسخه کتاب در کتابخانه‌های عمومی شهرستان در دسترس علاقمندان قرار داشت و در پایان نیمه نخست سال جاری به 484 هزار و 881 نسخه رسید که رشد 9 / 2 درصدی را نشان می‌دهد.

محبیان ادامه داد: ساخت کتابخانه در روستای عبدالرحیم و احداث پیشخوان کتاب در  روستاهای ارزانفود، یکن آباد، شورین و امزاجرد در نیمه نخست سال جاری آغاز شده که بخشی از آن در هفته کتاب به بهره‌برداری می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد:  12 هزار نسخه کتاب در شش ماهه اول به کتابخانه‌های عمومی شهرستان اهدا شده است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان  تأکید کرد: از ابتدای سال تا پایان شهریور ماه 170 هزار نسخه کتاب به مراجعان امانت داده شده است.

محبیان با بیان اینکه در نیمه اول سال  بیش از 988 برنامه فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان اجرا شده است گفت: نشست کتابخوان، مسابقات فرهنگی، نقد و رونمایی کتاب، خواندن گروهی، برپایی نمایشگاه، نمایشنامه خوانی، فعالیت‌های آموزشی، فعالیت‌های بخش کودک از جمله این برنامه‌ها بوده است.

وی درباره برگزاری انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان نیز اظهار کرد: در نیمه اول سال  هشت جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان برگزار شده است.

محبیان با بیان اینکه در شهرستان همدان  ۱۲ هزار و ۴۵۲ نفر در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کردند، گفت: این تعداد شرکت‌کننده برابر ۱.۸ درصد جمعیت شهرستان همدان است که نسبت به سال گذشته ۱۱ درصد رشد داشته است.

 [PageVisit]