1398/7/30 سه‌شنبه سرپرست کتابخانه عمومی مرکزی همدان: امانت 44 هزار نسخه کتاب در نیمه نخست سال / برگزاری 250برنامه فرهنگی در 6 ماه سرپرست کتابخانه عمومی مرکزی همدان با بیان اینکه 250برنامه فرهنگی در نیمه نخست سال جاری در کتابخانه‌ عمومی مرکزی همدان اجرا شده است گفت: 44 هزار و 357 نسخه کتاب نیز در این مدت به اعضا امانت داده شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، طاهره فضلعلی، سرپرست کتابخانه عمومی مرکزی همدان با بیان اینکه 10 هزار و 155 نفر در این کتابخانه عضو هستند اظهار کرد: این میزان نسبت به 8 هزار و 812 عضو در مدت مشابه سال گذشته 15.2 درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه در ابتدای  سال جاری 140 هزار و 998 نسخه کتاب در کتابخانه عمومی مرکزی همدان در اختیار علاقمندان قرار داشت افزود: این میزان منابع در پایان شهریور سال جاری به 143 هزار و 136 نسخه رسیده که نسبت به سال گذشته با 1.51 درصد رشد مواجه است.

سرپرست کتابخانه عمومی مرکزی همدان با اشاره به اینکه تمدید اشتراک پایگاه اطلاعاتی نورمگز در کتابخانه مرکزی نیز صورت گرفته است تصریح کرد: 6 هزار و 129 کتاب در 6 ماه نخست سال جاری به این کتابخانه اهدا شده است.

فضلعلی تأکید کرد: از ابتدای سال تا پایان شهریور ماه 44 هزار و 357 نسخه کتاب به مراجعان امانت داده شده است.

وی با بیان اینکه بیش از 250 برنامه فرهنگی در این مدت برگزار شده است ادامه داد: این برنامه‌ها شامل نشست‌های کتاب خوان، نشست‌های نمایش نامه خوانی، برگزاری نمایشگاه‌های کتاب مناسبتی، نشست حافظ شناسی، جمع خوانی کتاب، مسابقات نقاشی و انشا نویسی، پویش معرفی کتاب توسط اعضا بوده است.

سرپرست کتابخانه عمومی مرکزی همدان  خاطرنشان کرد: همچنین تعامل با مراکز دیگر جهت اجرای برنامه‌های فرهنگی از جمله اداره آموزش و پرورش، مدارس، مدرسه نابینایان، جامعه القرآن، اداره کل بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی ره، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نیز در راستای اجرای برنامه‌های فرهنگی صورت گرفته است.

وی در پایان تصریح کرد: در نهمین دوره جشنواره کتابخوانی  رضوی 2 هزار و 604 نفر از کتابخانه عمومی مرکزی همدان شرکت کردند که نسبت به دوره گذشته رشد 38 درصدی را نشان می‌دهد.

 [PageVisit]