1398/7/30 سه‌شنبه رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ملایر: امانت 96 هزار نسخه کتاب در نیمه نخست سال به اعضای کتابخانه‌های عمومی ملایر/ برگزاری 979 برنامه فرهنگی در 6 ماه رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ملایر با بیان اینکه 979 برنامه فرهنگی در نیمه نخست سال جاری در کتابخانه‌های عمومی شهرستان ملایر اجرا شده است گفت: 96 هزار و 760جلد کتاب در نیمه اول سال به اعضا امانت داده شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، سیدمهدی آخشیک، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ملایر با بیان اینکه 22 کتابخانه عمومی در سطح شهرستان فعالیت می‌کنند اظهار کرد: از این تعدادکتابخانه 10 باب در شهرها و 12 باب در روستاها قرار دارند.

وی افزود: تا پایان شهریور ماه سال جاری 11 هزار و 454 نفر به عضویت کتابخانه‌های شهرستان ملایر درآمدند.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ملایر تصریح کرد: تا پایان شهریور ماه تعداد 194هزار و 984 نسخه کتاب در کتابخانه‌های عمومی ملایر در دسترس علاقمندان قرار دارد.

آخشیک ادامه داد: یک هزار  و 269 نسخه کتاب در شش ماهه اول به کتابخانه‌های عمومی شهرستان اهدا شده است.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تا پایان شهریور ماه 96 هزار و 760 نسخه کتاب به مراجعان امانت داده شده است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ملایر  تأکید کرد : در نیمه نخست سال جاری کتابخانه مشارکتی با زندان ملایر نیز راه اندازی شده است.

آخشیک با بیان اینکه در نیمه اول سال  بیش از 979 برنامه فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان اجرا شده است گفت: این برنامهها شامل نشست‌های کتاب خوان ، نشست‌های نمایش نامه‌خوانی، نمایشگاه کتاب، نقد و رونمایی از کتاب و ... است.

وی درباره برگزاری انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان ملایر نیز اظهار کرد: در نیمه اول سال  17 جلسه انجمن برگزار شده است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ملایر، با بیان اینکه در هفته دولت کتابخانه شهید آزموده شهر زنگنه نیز افتتاح شد افزود: این پروژه ۸۵۰ متر زیربنا دارد که در دو طبقه با تجهیزات کامل و شامل بخش‌های مختلف از جمله کودک، نشریات، مرجع شناسی، اینترنت پرسرعت، مخزن و سالن مطالعه در اختیار عموم مردم قرار می‌گیرد.

آخشیک  با بیان اینکه در حال حاضر این کتابخانه با بیش از ۳ هزار نسخه جلد کتاب آماده ارائه خدمت به مردم است تصریح کرد: در حال حاضر زیربنای کتابخانه‌های عمومی شهرستان ملایر ۵ هزار و ۵۵۰ متر مربع است.

وی با بیان اینکه در شهرستان ملایر ۶ هزار و ۹۲۵ نفر مشارکت داشتند که ۲.۴ درصد جمعیت شهرستان را تشکیل می‌دهند ادامه داد: میزان مشارکت مردم شهرستان ملایر نسبت به سال گذشته ۶۰ درصد افزایش داشته است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ملایر خاطرنشان کرد: ساخت کتابخانه در امامزاده عبدا...(ع)، راه اندازی کتابخانه روستای توچغاز و ساخت کتابخانه در کوی سعدی نیز دنبال می‌شود.

 [PageVisit]