1398/7/29 دوشنبه رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان رزن و درگزین: امانت 69 هزار نسخه کتاب در نیمه نخست سال به اعضای کتابخانه‌های عمومی / برگزاری 234 برنامه فرهنگی در 6 ماه رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان رزن و درگزین با بیان اینکه 234برنامه فرهنگی در نیمه نخست سال جاری در کتابخانه‌های عمومی هر دو شهرستان اجرا شده است گفت: 69 هزار و 24 جلد کتاب در نیمه اول سال به اعضا امانت داده شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، علی‌اصغر توکلی‌تبار، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان رزنو سرپرست اداره شهرستان درگزین با بیان اینکه هفت کتابخانه عمومی در سطح شهرستان رزن و چهار باب در شهرستان درگزین فعالیت می‌کنند اظهار کرد: از این تعدادکتابخانه در شهرستان رزن چهار باب در شهرها و سه باب در روستاها و در شهرستان درگزین دو باب در شهرها و دو باب در روستاها قرار دارد.

وی با بیان اینکه تا پایان شهریور ماه سال جاری 5 هزار و 182نفر به عضویت کتابخانه‌های هر دو شهرستان درآمدند، افزود: این میزان نسبت به 5 هزار و 930 عضو در مدت مشابه سال گذشته پنج درصد رشد داشته است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان رزن تصریح کرد: در پایان نیمه نخست سال جاری تعداد 100 هزار و 980 نسخه کتاب در کتابخانه‌های عمومی  هر دو شهرستان قرار دارد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد هشت درصدی را نشان می‌دهد.

توکلی‌تبار ادامه داد: ساختمان جدید کتابخانه شهدای گمنام شهرستان نیز تکمیل شده و تجهیزات آن در حال نسب است که به زودی از آن بهره‌برداری به عمل می‌آید.

وی خاطرنشان کرد:  5 هزار و 230نسخه کتاب در شش ماهه اول به کتابخانه‌های عمومی دو شهرستان اهدا شده است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان رزن  تأکید کرد: از ابتدای سال تا پایان شهریور ماه 69 هزار و 24 نسخه کتاب به مراجعان امانت داده شده است.

توکلی‌تبار با بیان اینکه در نیمه اول سال  234 برنامه فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان اجرا شده است گفت: این برنامه‎ها شامل نشست‌های کتاب خوان ، نشست‌های نمایش نامه‌خوانی ، برگزاری مسابقه‌های مختلف، نمایشگاه کتاب، معرفی کتاب، کارگاه قصه گویی و ... بوده است.

وی درباره برگزاری انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان رزن نیز اظهار کرد: در نیمه اول سال  پنج جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی  در سطح شهرستان برگزار شده است.

توکلی‌تبار در پایان شاخص‌ترین برنامه اجرا شده در شهرستان را برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی خواند و تصریح کرد: درنهمین دوره  جشنواره  کتابخوانی رضوی 5 هزار  و 614 نفر  از هر دو شهرستان در این دوره جشنواره شرکت کردند که میزان مشارکت نسبت به دوره گذشته ۱۲۶ درصد رشد داشته است.

 [PageVisit]