1398/7/29 دوشنبه رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان تویسرکان: امانت 36 هزار نسخه کتاب در نیمه نخست سال به اعضای کتابخانه‌های عمومی تویسرکان/ برگزاری 470 برنامه فرهنگی در 6 ماه رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان تویسرکان با بیان اینکه 470 برنامه فرهنگی در نیمه نخست سال جاری در کتابخانه‌های عمومی شهرستان تویسرکان اجرا شده است گفت: 36 هزار و 961 جلد کتاب در نیمه اول سال به اعضا امانت داده شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، مهدی کریمی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان تویسرکان با بیان اینکه 9 کتابخانه عمومی در سطح شهرستان فعالیت می‌کنند اظهار کرد: از این تعدادکتابخانه 6 باب در شهرها و سه باب در روستاها قرار دارند.

وی با بیان اینکه تا پایان شهریور ماه سال جاری 6 هزار و 307 نفر به عضویت کتابخانه‌های شهرستان تویسرکان درآمدند، افزود: این میزان نسبت به 5617 عضو در مدت مشابه سال گذشته 13 درصد رشد داشته است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان تویسرکان تصریح کرد: در ابتدای سال جاری 93011 نسخه کتاب در کتابخانه‌های عمومی شهرستان در دسترس علاقمندان قرار داشت و در پایان نیمه نخست سال جاری به 94 هزار و 27 نسخه رسید که رشد 4 درصدی را نشان می‌دهد.

کریمی ادامه داد: برگزاری دو جلسه نمایشنامه خوانی شهرستانی، برگزاری کلاس های اوقات فراغت،حضور کتابداران در جمع عشایر و توزیع بسته‌های فرهنگی، حضور کتابداران در روستاهای محروم بخش قلقلرود و اهدا جوایز، خرید یک دستگاه آبسردکن توسط خانواده شهید برای کتابخانه تخصصی عترت از جمله برنامه‌های شاخص این شهرستان در نیمه نخست سال بود.

وی خاطرنشان کرد:  564 نسخه کتاب در شش ماهه اول به کتابخانه‌های عمومی شهرستان اهدا شده است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان تویسرکان  تأکید کرد: از ابتدای سال تا پایان شهریور ماه 36 هزار و 961 نسخه کتاب به مراجعان امانت داده شده است.

کریمی با بیان اینکه در نیمه اول سال  بیش از 470برنامه فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان اجرا شده است گفت: برگزاری مسابقه کتابخوانی با موضوع کسب و کار که با جوایز آن توسط خیرین تأمین شده بود یکی از اقدامات شاخص شهرستان در نیمه نخست سال جاری است.

وی درباره برگزاری انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان تویسرکان نیز اظهار کرد: در نیمه اول سال  پنج جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی در شهرستان برگزار شده است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان تویسرکان  در پایان شاخص‌ترین برنامه اجرا شده در شهرستان را برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی خواند و تصریح کرد: ۴ هزار و ۶۶۳ نفر از شهرستان تویسرکان در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کردند که نسبت به سال گذشته با 58 درصد رشد مواجه شد.

 [PageVisit]