1398/7/29 دوشنبه رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نهاوند: امانت 37 هزار نسخه کتاب در نیمه نخست سال به اعضای کتابخانه‌های عمومی نهاوند/ برگزاری بیش از 300 برنامه فرهنگی در 6 ماه رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نهاوند با بیان اینکه بیش از 300 برنامه فرهنگی در نیمه نخست سال جاری در کتابخانه‌های عمومی شهرستان نهاوند اجرا شده است گفت: 37 هزار و 977 جلد کتاب در نیمه اول سال به اعضا امانت داده شده است. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، میلاد امینیان، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نهاوند با بیان اینکه 12 کتابخانه عمومی در سطح شهرستان فعالیت می‌کنند اظهار کرد: از این تعدادکتابخانه 9 باب در شهرها و سه باب در روستاها قرار دارند که یک کتابخانه شهری مستقل و توسط خیرین احداث و اداره می‌شود.

وی با بیان اینکه تا پایان شهریور ماه سال جاری 6 هزار و 175 نفر به عضویت کتابخانه‌های شهرستان نهاوند درآمدند، افزود: 932 نفر در 6 ماهه نخست سال جاری به اعضای کتابخانه‌ها افزوده شده است در حالی که در 6 ماهه نخست سال 97، 577 عضو جدید به مجموعه افزوده شده بود.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نهاوند با اشاره به اینکه در حال حاضر یکصد هزار نسخه کتاب در کتابخانه‌های عمومی شهرستان نهاوند در اختیار علاقمندان قرار دارد، تصریح کرد: در 6 ماهه نخست سال جاری 2 هزار و 741 نسخه کتاب به مجموعه کتابخانه‌های عمومی شهرستان افزوده شده است.

امینیان خاطرنشان کرد:  بیش از چهار هزار نسخه کتاب در شش ماهه اول به کتابخانه‌های عمومی شهرستان اهدا شده است که در مدت مشابه سال گذشته تعداد کتب اهدائی 2 هزار و 586 رسیده بود.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نهاوند  تأکید کرد: از ابتدای سال تا پایان شهریور ماه 37 هزار و 977 نسخه کتاب به مراجعان امانت داده شده است.

امینیان با بیان اینکه در نیمه اول سال  بیش از 300 برنامه فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان اجرا شده است گفت: از برنامه‌های شاخص نیمه اول سال می‌توان به اجرای برنامه‌های فرهنگی روز جمعه چهارم مرداد ماه به مناسبت سالروز برپایی نخستین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، برگزاری مسابقه بزرگ کتابخوانی از تفسیر سوره مبارک جمعه، برپایی نمایشگاه کتاب با موضوع "اهمیت نماز جمعه" در دو بخش خواهران و برادران، اهدای نشریات به نمازگزاران، پخش برگه‌های عضویت و تبلیغات کتابخانه‌ای در بین نمازگزاران می‌توان اشاره کرد.

وی درباره برگزاری انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان نهاوند نیز اظهار کرد: در نیمه اول سال  چهار جلسه انجمن در مکرز شهرستان و بخش‌های خزل، گیان و زرین دشت برگزار شد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نهاوند افزود: بیش از 30 نشست کتابخانه‌ای، 20 نشست مدرسه‌ای، 72 نمایشگاه کتاب به مناسبت‌های مختلف، 56 جلسه جمع خوانی و معرفی کتاب، 56 قصه گویی توسط کتابداران ، مادران و کودکان، 41 کارگاه آموزشی،  37 مسابقه نقاشی و رنگ آمیزی نیز بخشی از برنامه‌های فرهنگی در شهرستان بوده است.

امینیان تصریح کرد: در نهمین دوره  جشنواره  کتابخوانی رضوی در شهرستان نهاوند 6 هزار و 460 نفر شرکت کردند.

وی ادامه داد: کتابخانه‌های عمومی  شهرستان نهاوند در حوزه نقاشی با 2هزار و 885 برگه پاسخنامه جشنواره کتابخوانی رضوی در سطح استان رتبه نسخت این بخش را به دست آورد.

 [PageVisit]