1398/7/29 دوشنبه رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فامنین: امانت 15 هزار نسخه کتاب در نیمه نخست سال به اعضای کتابخانه‌های عمومی فامنین/ برگزاری 382برنامه فرهنگی در 6 ماه رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فامنین با بیان اینکه 382 برنامه فرهنگی در نیمه نخست سال جاری در کتابخانه‌های عمومی شهرستان فامنین اجرا شده است گفت: 15 هزار و 700جلد کتاب در نیمه اول سال به اعضا امانت داده شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، روح‌الله رسولی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فامنین با بیان اینکه 4 کتابخانه عمومی در سطح شهرستان فعالیت می‌کنند اظهار کرد: از این تعدادکتابخانه یک باب شهری و سه باب روستایی است.

وی با بیان اینکه تا پایان شهریور ماه سال جاری 2 هزار و 310 نفر به عضویت کتابخانه‌ها درآمدند که هدف سال 98 بر اساس برنامه ششم توسعه را محقق کرده است، افزود: تعداد اعضای کتابخانه‌های عمومی شهرستان در مدت مشابه سال گذشته یک هزار و 897 نفر بود.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فامنین با اشاره به اینکه در ابتدای سال برنامه جامع کتابخانه‌های  شهرستان برای سال 1398 تدوین شد، تصریح کرد:  37 هزار نسخه کتاب در کتابخانه‌های عمومی شهرستان در دسترس علاقمندان قرار دارد که در مدت مشابه سال گذشته تعداد آنان به 34 هزار و 450 نسخه می‌رسید.

رسولی با بیان اینکه در نیمه نخست سال 12 کلاس‌ مشاوره فردی و گروهی با همکاری ادارات برگزار شد ادامه داد: مسابقه بزرگ ظهور نیز با حضور 500 نفر در شهرستان برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: 234 برنامه ویژه اوقات فراغت در تابستان برای اعضای کتابخانه‌های عمومی شهرستان فامنین برکزار شده است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فامنین با بیان اینکه یک هزارو 200 نسخه کتاب به کتابخانه‌های عمومی شهرستان اهدا شده است،  تأکید کرد: از ابتدای سال تا پایان شهریور ماه 15 هزار و 700 نسخه کتاب به مراجعان امانت داده شده است.

رسولی با بیان اینکه در نیمه اول سال  بیش از 376 برنامه فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان اجرا شده است گفت: این برنامه‎ها شامل نشست‌های کتاب خوان، نشست‌های نمایش نامه‌خوانی، نمایشگاه کتاب و ... است.

وی شاخص‌ترین برنامه اجرا شده در شهرستان را برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی خواند و تصریح کرد: ۲ هزار و ۱۰۳ نفر در فامنین معادل ۵.۳ درصد کل جمعیت این شهرستان در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کردند که نسبت به دوره گذشته 106 درصد رشد داشته است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فامنین با بیان اینکه تکیه مکتب محرم در کتابخانه شهید مطهری برپا شد ادامه داد: در این تکیه هر چهارشنبه برنامه‌هایی از قبیل نذری، مداحی، نشست کتابخوان، سخنرانی مذهبی، معرفی کتاب، اجرای تعزیه و برنامه‌های متنوع دیگر در طول ایام محرم برگزار شد و در صفر نیز ادامه خواهد داشت.

رسولی با اشاره به اینکه همچنین در نیمه نخست سال جاری اعلام شد که کتابخانه عمومی آیت‌الله محقق صاحب موفق‌ترین حلقه متربیان برادر شهرستان فامنین شد خاطرنشان کرد: در ارزیابی‌های صورت گرفته توسط فرماندهی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان، در سال 97  این کتابخانه موفق به کسب عنوان موفق‌ترین حلقه متربیان برادر ناحیه فامنین در نهمین جشنواره مالک اشتر سپاه انصارالحسین (ع) شده است.

وی با بیان اینکه در 6 ماهه نخست سال جاری 78 برنامه آموزشی برگزار شده است گفت: برنامه ریزی‌های لازم و متمادی باعث پیشرفت و حصول نتیجه کافی و لازم خواهد شد.

 [PageVisit]