1398/7/29 دوشنبه رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهار: امانت 24 هزار نسخه کتاب در نیمه نخست سال به اعضای کتابخانه‌های عمومی بهار/ برگزاری 644 برنامه فرهنگی در 6 ماه رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهار با بیان اینکه 644 برنامه فرهنگی در نیمه نخست سال جاری در کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهار اجرا شده است گفت: 24 هزار و 715 جلد کتاب در نیمه اول سال به اعضا امانت داده شده است. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، معصومه فزونی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهار با بیان اینکه 11 کتابخانه عمومی در سطح شهرستان فعالیت می‌کنند اظهار کرد: از این تعدادکتابخانه چهار باب در شهرها و هفت باب در روستاها قرار دارند.

وی با بیان اینکه تا پایان شهریور ماه سال جاری 6 هزار و 269 نفر به عضویت کتابخانه‌های شهرستان بهار درآمدند، افزود: این میزان نسبت به 5 هزارو 905 عضو در مدت مشابه سال گذشته 6.1 درصد رشد داشته است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهار تصریح کرد: در ابتدای سال جاری 97 هزار و 672 نسخه کتاب در کتابخانه‌های عمومی شهرستان در دسترس علاقمندان قرار داشت و در پایان نیمه نخست سال جاری به 98 هزار و 865 نسخه رسید که رشد 1.22 درصدی را نشان می‌دهد.

فزونی ادامه داد: در نیمه اول سال  بیش از 500 نسخه نشریه در ایستگاه مطالعه بیمارستان آیت الله بهاری و اماکن عمومی شامل رستوران‌ها ، آرایشگاه‌ها، نانوایی‌ها و ... توزیع شده است.

وی با بیان اینکه تمدید اشتراک پایگاه اطلاعاتی نورمگز کتابخانه شهید باهنر نیز انجام شده است خاطرنشان کرد:  بیش از یک هزار نسخه کتاب در شش ماهه اول به کتابخانه‌های عمومی شهرستان اهدا شده است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهار  تأکید کرد: از ابتدای سال تا پایان شهریور ماه 24 هزار و 715 نسخه کتاب به مراجعان امانت داده شده است.

فزونی با بیان اینکه در نیمه اول سال  بیش از 644 برنامه فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان اجرا شده است گفت: این برنامه‎ها شامل نشست‌های کتاب خوان از جمله نشست کتاب خوان  "دخترانه بهار"، نشست‌های نمایش نامه‌خوانی از جمله نشست "سهراب فرزند ایران" و" قصه خوب خدا"، برگزاری مسابقه عکاسی نوروز با کتاب و اجرای طرح بادبادک‌های کتاب خوان در روستای دینار آباد می‌شود.

وی درباره برگزاری انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهار نیز اظهار کرد: در نیمه اول سال  12 جلسه انجمن برگزار و  100 درصد مصوبات این جلسات محقق شده است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهار، افتتاح  نخستین پیشخان کتاب استان در روستای دینار آباد بخش لالجین را یکی از مهمترین اقدامات کتابخانه‌های عمومی در این شهرستان اعلام کرد و افزود: دو قفسه با  500 نسخه کتاب و 200 نسخه نشریه در دهیاری روستا برای سهولت دسترسی اهالی به منابع مکتوب در نظر گرفته شده است و هربار منابع تغییر می‌کنند.

فزونی در پایان شاخص‌ترین برنامه اجرا شده در شهرستان را برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی خواند و تصریح کرد: درنهمین دوره  جشنواره  کتابخوانی رضوی در شهرستان بهار 7 هزار و 39 نفر شرکت کردند که نسبت به سال گذشته 24 درصد رشد داشته است.

 [PageVisit]