1398/7/28 يكشنبه با حضور مسؤولان؛ انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش سردرود برگزار شد جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش سردرود در محل کتابخانه عمومی شهر دمق برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان همدان، انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش سردرود با حضور بخشدار، امام جمعه دمق و مسؤولان بخش برگزار شد.

علی حمزه‌خانی، بخشدار سردرود مسیر توسعه و پیشرفت را طریق  ارتقا ء فرهنگی دانست و گفت : شاهراه و شریان اصلی دانایی در کتابخانه است و کتابخانه از منابع مهم دانایی جامعه محسوب می شود و باید با همکاری و همیاری تمامی دست اندرکاران امور فرهنگی، جامعه را به سوی کتاب و کتابخوانی سوق دهیم .

وی تأکید کرد: کتابخانه‌ها از پایگاه‌های اصلی توسعه و ترویج کتابخوانی در جامعه هستند.

حجت الاسلام حاج آقا میرزایی امام جمعه شهر دمق  نیز در این نشست اظهار کرد: کتاب یکی از ارزشمندترین میراث‌های انسانی و عصاره تمدن‌هاست که نقش عظیمی در ساخت و سازندگی انسان در صول تاریخ داشته است.

علی اصغر توکلی تبار، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان رزن نیز بیان کرد: توانایی خواندن یکی از مهمترین مهارت‌های اساسی دنیای امروز است و مطالعه برای داشتن ارتباط با جامعه امروز ضروری است.

 وی  ضمن ارائه گزارشی از فعالیت اداره کتابخانه های عمومی در بخش  سردرود افزود: 4 باب کتابخانه فعال با زیربنای 980 متر مربع و 32 هزار و 444 جلد کتاب در این بخش وجود دارد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان رزن تصریح کرد: با توجه به سرشماری سال 95 جمعیت سردرود 36965 هزار نفر است که 7/4 درصد این جمعیت عضو کتابخانه های عمومی هستند.

 [PageVisit]