1398/7/25 پنجشنبه مسئول کتابخانه عمومی حماسه سی مهر همدان: به مناسبت روز جهانی عصای سفید نشست جمع خوانی برگزار شد مسئول کتابخانه عمومی حماسه سی مهر همدان از برگزاری جمع خوانی کتاب با شرکت دانش آموزان به مناسبت روز جهانی عصای سفید خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره‌ کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، سرور عسگری؛ مسئول کتابخانه عمومی حماسه سی مهر همدان از برگزاری جمع خوانی کتاب با شرکت دانش آموزان به مناسبت روز جهانی عصای سفید خبر داد.

وی اظهار کرد:  پانزدهم اكتبر،(23 مهر ماه) به عنوان روز بزرگداشت نابينايان و قانون عصاي سفيد، نامگذاري شده است و به همه متذکر می‌شود که نابينايان، حق بهره‌گيري از همه امكانات رفاهي معمول در جامعه را دارند.

 مسئول کتابخانه عمومی حماسه سی مهر همدان  افزود: لذا این کتابخانه بر آن شد تا با برپایی نشست جمع خوانی کتاب به مناسبت روز جهانی عصای سفید  و نابینایان به اهمیت این روز بپردازد.

عسگری تصریح کرد: همچنین معرفی کتاب‌هایی با عنوان " مثل چشم‌های بابا، حواس،  چشم‌ها و گوشها" که در آنها موضوعاتی مرتبط با نابینایان نگاشته شده بود برای دانش آموزان مطرح شد.

وی ادامه داد: همچنین در زمینه اهمیت حفظ  حریم و شأن افراد نابینا و نحوه کمک رسانی به آنها برای دانش آموزان توضحاتی داده شد.

مسئول کتابخانه عمومی حماسه سی مهر همدان خاطرنشان کرد: دانش آموزان نیز  خاطراتی از برخورد با افراد نابینا در جامعه  و کمک هایی که انجام داده‌اند، بیان و با مطالعه کتابهای معرفی شده در جمع دوستان آگاهی و شناخت بیشتری درباره روز عصای سفید و افراد نابینا پیدا کردند.

 [PageVisit]