1398/7/13 شنبه به همت کتابداران صورت گرفت؛ برپایی نمایشگاه همدان در قاب تصویر در کتابخانه عمومی مرکز همایش‌های قرآنی به همت کتابداران کتابخانه‌ عمومی مرکز همایش‌های قرآن همدان نمایشگاه عکس همدان در قاب تصویر و بازنمایی کتب بومی استان برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌ کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، به همت منیره  رنجبران و  طاهره جهانگیری، کتابداران کتابخانه عمومی مرکز همایش های قرآنی، نمایشگاه کتاب و عکس با عنوان "همدان در قاب تصویر " با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، ارتقاء سطح دانش و آگاهی،آشنایی بیشتر اعضا و مراجعان با بخش استان شناسی کتابخانه‌های عمومی به مدت 3 روز کاری در کتابخانه عمومی مرکز همایش های قرآنی دایر شد.

شهر همدان که زمانی به علت کثرت حضور عالمان و فرهیختگان، شهرت همدانا را به خود گرفته بود، زادگاه بزرگمردانی است که در طول قرون نام آنان به یاد مردم مانده است. این کهن شهر، زمینه‌ها و موضوعات گسترده‌‌ای را که شامل مکان‌های تاریخی، مناظر طبیعی، افراد مختلف از هنرمند و سیاست‌مدار و علمی تا افراد عامی را در بر می‌گیرد.

بخش استان شناسی با به نمایش گذاشتن کتاب‌هایی غنی و پر محتوا در رابطه با مناطق دیدنی، تاریخی، آثار فرهنگی و فرهیختگان استان، موجب افزایش دانش مخاطبان خواهد شد.

در این نمایشگاه بیش از 50 عنوان کتاب از آثار بومی، نویسندگان و ناشران بومی استان در رابطه با همدان قدیم، تاریخچه اجتماعی - فرهنگی همدان، جغرافیای تاریخی همدان، علما، فضلا، روحانیون و طلاب همدان و ... از منابع موجود در کتابخانه به همراه  مجموعه ای از عکس‌های قدیمی از مقاطع مختلف زمانی و مکان‌های مختلف همدان به نمایش گذاشته شد. این تصاویر از آرشیو مدیریت اسناد و کتابخانه ملی منطقه غرب کشور (همدان) تهیه شد.

از دیگر اهداف برگزاری اینچنین فعالیت های فرهنگی، علاوه بر ترویج فرهنگ مطالعه، ایجاد محیطی شاداب و فرح‌بخش در کتابخانه است که این خود عاملی مؤثر برای جذب بیشتر افراد به کتابخانهها است.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 101