1398/7/12 جمعه یک هفته در یک نگاه: برگزاری با شکوه نکوداشت هفته دفاع مقدس در کتابخانه‌های عمومی استان همدان مهمترین اخبار اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در یک هفته گذشته به شرح زیر است:

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان از اهدای ۴۵۰۰ جلد کتاب از سوی بنیاد شهید به کتابخانه‌های عمومی استان خبر داد. ششم مهر ماه همزمان با هفته دفاع مقدس از کتاب‌های اهدایی با حضور ناصر عارف، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان و دکتر عاطفه زارعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در کتابخانه مرکزی رونمایی شد.


 

نشست روایت‌گری هشت سال دفاع مقدس با حضور مهدی ظفری، مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس؛ دکتر عاطفه زارعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، اعضای کتابخانه مرکزی، اعضای بخش نابینایان و کم بینایان کتابخانه مرکزی و علاقمندان روز شنبه ۶ مهر ماه در کتابخانه مرکزی همدان به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد.
دکتر عاطفه زارعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در ابتدای این مراسم با بیان اینکه حفظ و تعمیق ارزش‌های دفاع مقدس همواره برای ما حائز اهمیت بوده است، اظهار داشت: بدون تردید یکی از ارکان مهم تأمین استقلال، آزادی و پیشرفت در ایران اسلامی دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس است.

 

پس از پیگیری‌های دبیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی نامه ای ضمن تایید قصور پزشکی در مرگ سیده منصوره حسینی، دستورالعمل آموزشی به همراه راهکارهای اصلاحی با هدف یادگیری و پیشگیری از وقوع مجدد وقایع مشابه را تهیه و به کلیه دستگاه‌ها، مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان همدان، ابلاغ کرد.

 

کتابداران کتابخانه مرکز همایش‌های قرآنی همدان ویژه برنامه‌های فرهنگی همراه با اختتامیه آن‌ها را با فرا رسیدن روزهای پایانی هفته دفاع مقدس برگزار کردند.

 

مسئول کتابخانه پروفسور راستان شهرستان ملایر: در هفته گرامیداشت دفاع مقدس و به پاس قدردانی از ایثار و از خودگذشتگیهای رزمندگان دفاع مقدس و آشناسازی هر چه بیشتر نسل چهارم انقلاب با این حماسه‌ها در این هفته برنامه‌های متنوعی در کتابخانه طراحی و اجرا شد.

 

کتابدار کتابخانه عمومی پروین اعتصامی همدان خبر داد: اهدا کتاب کمک درسی به ارزش 229 میلیون ریال به کتابخانه عمومی پرورین اعتصامی همدان

 

مسئول کتابخانه علامه امینی ملایر از برگزاری نشست کتابخوان ویژه نوجوانان در این کتابخانه خبر داد و اظهار کرد: در راستای گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یادآوری دلاورمردی‌ها و رشادت‌های جوانان این مرز و بوم در هشت سال دفاع مقدس با حضور غلامرضا بکتاش شاعر و نویسنده ملایری؛ اقدام به برگزاری نشست کتابخوان دفاع مقدس ویژه نوجوانان در این کتابخانه شد.

 

مسئول کتابخانه عمومی مرکز همایش‌های قرآنی: دانش آموزان ناشنوا و کم شنوا از کتابخانه عمومی مرکز همایش‌های قرآنی بازدید کردند.

 

مسئول کتابخانه شهید بهشتی ملایر اظهار کرد: در راستای ادای دین به مقام شامخ شهدا  در هفته گرامیداشت دفاع مقدس با همکاری انجمن شاهنامه خوانی  این کتابخانه، کتابخانه‌های علامه مجلسی و علامه امینی نشست کتابخوان با محوریت دفاع مقدس و کتب تقریظی رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد.

 

مسئول کتابخانه عمومی شهیدان حجازی همدان گفت: به منظور تببین سیره شهدا به ویژه برای نسل جوان نمایشگاه‌های متعدد با موضوع دفاع مقدس در این کتابخانه برگزار شد.

 

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فامنین از برپایی تکیه مکتب محرم در کتابخانه عمومی شهید مطهری خبر داد که تا پایان ماه صفر ادامه دارد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 111