1398/7/8 دوشنبه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان خبر داد؛ اهدای ۴۵۰۰ جلد کتاب از سوی بنیاد شهید به کتابخانه‌های عمومی همدان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان از اهدای ۴۵۰۰ جلد کتاب از سوی بنیاد شهید به کتابخانه‌های عمومی استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، پس از انعقاد تفاهم نامه همکاری بین نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص انتقال کتاب‌های تخصصی حوزه ایثار و شهادت به کتابخانه‌های عمومی کشور، جلسات استانی برگزار و شیوه نامه اجرای تفاهم نامه در استان همدان تدوین و در نهایت  ۴ هزار و ۵۰۰ جلد کتاب از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان به کتابخانه‌های عمومی استان همدان اهدا شد. ششم مهر ماه همزمان با هفته دفاع مقدس از کتاب‌های اهدایی با حضور ناصر عارف، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان و دکتر عاطفه زارعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در کتابخانه مرکزی رونمایی شد.

دکتر عاطفه زارعی در  این آیین اظهار داشت: اردیبهشت‌ماه تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد  شهید و نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به منظور انتقال  کتاب‌های تخصصی ایثار و شهادت به این مجموعه منعقد شد.

وی افزود: پس از انعقاد و ابلاغ این تفاهم‌نامه به استان‌ها، اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان و اداره‌کل بنیاد شهید طی جلساتی، شیوه‌نامه اجرایی این تفاهم‌نامه در همدان را تدوین کردند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان تصریح کرد: پس از تدوین شیوه‌نامه، امور اداری و قانونی بلافاصله انجام شد و کتاب‌های کتابخانه تخصصی ایثار و شهادت به منظور فراگیری بیشتر در استان به کتابخانه‌های عمومی استان منتقل شد. اهدای ۴ هزار و ۵۰۰ نسخه کتاب به کتابخانه‌های عمومی، بیشترین میزان اهدای کتاب در سال ۱۳۹۸ تا به امروز، در استان بوده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان افزود: یک‌هزار و ۵۰۰ جلد از این تعداد کتاب‌های نو با موضوع وصیت‌نامه شهدا، فرهنگ اعلام شهدا و آثار ابوالفتح مؤمن است. دو هزار جلد از این کتاب‌ها در کتابخانه عمومی مرکزی همدان و یک‌هزار جلد نیز برای کتابخانه‌هایی که به زودی افتتاح می‌شوند، اختصاص داده شده است.

وی با اشاره به اینکه این کتاب‌ها در حال آماده‌سازی برای ورود به کتابخانه‌ها است، ادامه داد: کتاب‌های داستانی با موضوع دفاع مقدس از سوی مردم با استقبال بیشتری مواجه است و اقشار مختلف به ویژه نسل جوان به دنبال کشف و درک رخدادها و حماسه‌های هشت سال دفاع مقدس هستند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیان اینکه ترویج فرهنگ شهادت دغدغه کتابخانه‌های عمومی استان است، خاطرنشان کرد: انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین دو نهاد در سطح کشور به منظور ترویج بهتر فرهنگ ایثار و شهادت انجام شد تا مردم بیشتری به این آثار دست پیدا کنند.

در پایان این مراسم ناصر عارف، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران از کتابخانه مرکزی همدان بازدید کرد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 73