1398/6/20 چهارشنبه توسط کتابداران انجام شد؛ تبیین قیام عاشورا در کتابخانه مرکز همایش‌های قرآنی همدان کتابداران کتابخانه مرکز همایش‌های قرآنی همدان قیام عاشورا را برای اعضا تبیین کردند و به معرفی کتب معتبر در این حوزه پرداختند.

به گزارش روابط عمومی اداره‌ کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، مراسم عزای حسینی در کتابخانه عمومی مرکز همایش های قرآنی برگزارشد. کتابداران کتابخانه مرکز همایش‌های قرآنی  به برگزاری مراسم‌های عزاداری و مقتل خوانی ویژه اعضا پرداختند.

 کتاب" امام حسین این گونه بود" تالیف حاج شیخ جعفر شوشتری  برای آقایان و کتاب "زنان عاشورایی" تالیف زهرا یزدان پناه قره‌تپه، برای بانوان معرفی شد.

 همچنین نمایشگاهی از کتب عاشورایی  با عنوان "غروب سرخ " با موضوعات کربلا، عاشورا و امام حسین شناسی از منابع موجود در کتابخانه همزمان با شروع ماه محرم و ایام سوگواری سالار شهیدان در این مرکز برپا و در معرض دید مخاطبان قرار گرفت.

 هدف از برگزاری این نمایشگاه، بزرگداشت حماسه حسینی و نهضت خونین کربلا، گسترش و تبلیغ فرهنگ کتاب و کتابخوانی و فرهنگ عاشورایی است.

لازم به ذکر است که مراسم معرفی کتاب با محوریت عاشورا در دهه اول محرم در این کتابخانه اجرا و هر روز یک کتاب برای اعضاء و مراجعه کنندگان معرفی شد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 90