1398/6/20 چهارشنبه رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان تویسرکان خبرداد: برگزاری دوره آموزشی جام باشگاه کتابخوانی در تویسرکان رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان تویسرکان از برگزاری دوره آموزشی جام باشگاه کتابخوانی در این شهرستان ویژه کتابداران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، مهدی کریمی،رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تویسرکان گفت: در این دوره آموزشی، اعظم سادات موسوی مسئول کتابخانه عمومی رضی الدین آرتیمانی و فائزه آقاملایی رابط فرهنگی این شهرستان به ارائه مطالب لازم برای  راه اندازی و شروع فعالیت باشگاه پرداختند.

وی افزود: در این کارگاه مسئولان و کتابداران شهرستان، جهت آشنایی با فعالیت‌های باشگاه کتابخوانی در محل کتابخانه میر رضی الدین آرتیمانی حضور به هم رساندند.

اعظم سادات موسوی، یکی از کتابداران شهرستان که در در دوره آموزشی استانی شرکت کرده است در این جلسه   ضمن تشریح چگونگی راه اندازی باشگاه و نیز مراحل ثبت و ایجاد باشگاه کتابخوانی به نحوه استمرار فعالیت باشگاه‌ها  اشاره کرد و ادامه داد:  باشگاه کتابخوانی در واقع محلی برای گردهمایی علاقمندان به کتاب و کتابخوانی جهت ترویج فرهنگ مطالعه بین افراد جامعه است.

وی تصریح کرد:  هدف از تشکیل جام باشگاه‌های کتابخوانی در وهله اول، گسترش فرهنگ کتابخوانی، بحث و گفت‌وگو حول محور کتاب و نیز نقد و بررسی کتاب‌های مفید است.

این کتابدار تأکید کرد:  در نهایت نیز می‌توان برای افزایش انگیزه و شور و نشاط در بین اعضای جام باشگاه، در رقابت‌های جام باشگاه‌های کتابخوانی نیز شرکت کرد.

در ادامه رابط فرهنگی شهرستان ضمن اشاره به اهداف باشگاه خاطر نشان کرد: در فعالیت‌ها و جلسات مربوط به باشگاه، افراد می‌توانند ضمن به اشتراک گذاشتن تجربیات خود و نیز بیان نظراتشان در مورد کتاب‌هایی که خوانده‌اند، لذت  بیشتری از کتاب و کتابخوانی را تجربه کنند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 88