1398/6/17 يكشنبه مسؤول کتابخانه قائم شهرستان کبودراهنگ: کارگاه قلم زنی در در کتابخانه قائم شهرستان کبودرآهنگ برگزار شد مسؤول کتابخانه قائم روستای قباق‌ تپه شهرستان کبودراهنگ گفت: کارگاه هنری قلم زنی با هدف ترغیب علاقه مندان به هنر قلم زنی به سبک (مینا کاری) با محوریت اشتغال زایی برای بانوان در این کتابخانه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، مائده خدابنده‌لو مسئول کتابخانه قائم شهرستان کبودراهنگ  اظهار کرد: کارگاه هنری قلم زنی با هدف ترغیب علاقه مندان به هنر قلم زنی به سبک (مینا کاری) با محوریت اشتغال در خانه و پرکردن اوقات فراغت، بستر سازی برای رشد، بروز خلاقیت و نوآوری ذهنی  و کسب مهارت‌های تخصصی هنری برگزار شد.

وی ادامه داد: مدل‌های زیبا، به روز و زیبای قلم روی مس با ایده‌های جدید و خلاقانه  به همراه  همت، تلاش و انگیزه می‌تواند منبع برای درآمدزایی به حساب آید.

مسؤول کتابخانه قائم شهرستان کبودراهنگ  خاطرنشان کرد: این کارگاه با مربیگری آقای حاصلی گلزار که اهل روستای قباق تپه همین شهرستان است، با شرکت تعداد محدودی از  بانوان هنرجو در دوره اول کارگاه به صورت آزمایشی با محوریت اشتغال زایی و پر کردن اوقات فراغت  برگزار شد.

خدابنده‌لو گفت: همچنین بخاطر استقبال تعداد زیادی از بانوان از این هنر پیش بینی می‌شود در ماه‌های آتی این کارگاه مجدد برگزار و پس از دوره آموزشی با مربیگری آقای حاصلی کارگاه قلمزنی در روستای قباق تپه آغاز به کار خواهد کرد.

وی اظهار  کرد: این کارگاه با همکاری اداره میراث فرهنگی شهرستان کبودراهنگ  و دهیار  روستا در محل کتابخانه قائم برگزار  و در پایان دوره آموزشی، از سوی اداره آموزش فنی و حرفه‌ای با برگزاری آزمون مهارت  وکسب نمره قبولی توسط کارآموزان گواهینا مه مهارت برای شرکت کنندگان، صادر می‌شود.
 
تعداد بازديد اين صفحه: 42