1398/6/17 يكشنبه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان: همه شهرهای همدان صاحب کتابخانه شدند مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان گفت: با افتتاح کتابخانه شهید آزموده شهر زنگنه در شهرستان ملایر، همه شهرهای استان همدان صاحب کتابخانه شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، دکتر عاطفه زارعی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در آیین افتتاح کتابخانه شهید آزموده در هفته دولت با بیان اینکه با افتتاح کتابخانه شهید حسین آزموده بیست و دمین کتابخانه عمومی شهرساتان ملایر همزمان با هفته دول به ثمر رسید اظهار کرد: این پروژه 850 متر زیربنا دارد که در دو طبقه با تجهیزات کامل و شامل بخش‌های مختلف از جمله کودک، نشریات، مرجع شناسی، اینترنت پرسرعت، مخزن و سالن مطالعه در اختیار عموم مردم قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر این کتابخانه با بیش از 3 هزار نسخه جلد کتاب آماده ارائه خدمت به مردم است افزود: در حال حاضر زیربنای کتابخانه‌های عمومی شهرستان ملایر 5 هزار و 550 متر مربع است که تا رسیدن به اهداف حدود 6 هزار متر کمبود وجود دارد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان تصریح کرد: افتتاح این کتابخانه حدود یک هزار متر از کمبود سرانه را جبران کرده است.

زارعی ادامه داد: این پروژه در سال 1388 توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان آغاز شد که تا سال 1397 نیمه تمام باقی ماند که با انتقال ان به اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان واگذار شد و به بهره‌برداری رسید.

محمد کاظمی، نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز در آیین افتتاحیه این کتابخانه عمومی اظهار کرد: انقلاب اسلامی از سبقه فرهنگی والایی برخوردار است که بخش اعظمی از آن به کتابخانه بازمی‌گردد.

وی افزود: شهید رجایی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در کنار خیابان به کتابفروشی می‌پرداخت و همین مسأله اهمیت کتاب را برای همه ما روشن می‌کند.

نماینده مردم ملایر در خانه ملت تأکید کرد: هر فرد دلسوزی که دسترسی به تریبون دارد باید مردم را به مطالعه تشویق کند.

کاظمی در ادامه به مشارکت بانک پاسارگاد برای ساخت کتابخانه عمومی روستایی خبر داد و گفت: طی توافقی که با مدیرعامل بانک پاسارگارد به عمل آمد، مجوز ساخت هفت کتابخانه روستایی گرفته شده که به زودی عملیات نخستین کتابخانه آغاز خواهد شد.

وی به افتتاح کتابخانه عمومی شهید آزموده نیز اشاره کرد و گفت: این کتابخانه با اعتباراتی که دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور تأمین کرد به بهره‌برداری رسید که باید از ایشان قدردانی کرد.

نماینده مردم ملایر در خانه ملت در پایان اظهار کرد: همه مسؤولان و متولیان باید دست در دست هم بدهند که اقشار مختلف جامعه به ویژه دانش آموزان، جوانان و نوجوان به کتابخانه‌ها وارد شوند.

 [PageVisit]