1398/5/15 سه‌شنبه فرماندار شهرستان کبودراهنگ عنوان کرد: بسیج همگانی در کبودراهنگ برای تقویت فرهنگ کتابخوانی فرماندار شهرستان کبودراهنگ گفت: همه ادارات شهرستان با تمام ظرفیت‌های خود برای تقویت فرهنگ کتابخوانی پای کار هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان همدان، حجت اله مهدوی، فرماندار شهرستان کبودراهنگ درجلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان با اشاره به اینکه کتاب هیچ جایگزینی ندارد، اظهار کرد: درترکیب انجمن کتابخانه‌های عمومی، مسئولین ارشد استان و شهرستان حضوردارند و این بیانگرحساسیت و اهمیت مسئله  کتابخوانی درجامعه ما است.

وی با تأکید بر اینکه در راستای ترویج فرهنگ مطالعه مسئولان باید پیش قدم باشند، افزود: بدون تردید انس با کتاب و مطالعه در تصمیم‌گیری‌ها و اجرای برنامه‌ها براساس اسناد بالادستی منجر به اتفاقات مبارکی خواهد شد که به رشد و توسعه منطقه کمک شایان توجهی خواهد کرد.

فرماندارشهرستان کبودراهنگ با اشاره به اینکه اهل مطالعه و کتاب دغدغه بیشتری نسبت به جامعه  ومردم دارند، تصریح کرد: ما تا زنده هستیم باید تشنه کسب آموزه‌های علمی ودینی باشیم تا برای تقویت همه جانبه جامعه از آن استفاده نمائیم.

مهدوی  ادامه داد: برای داشتن جامعه‌ای با فرهنگ  و توسعه یافته  توجه به امرکتابخوانی و حضور در محافل مطالعاتی بر همگان لازم  و ضروری است.

سیدجوادمعینی،رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کبودراهنگ نیز در این انجمن با اشاره به فعالیت 11 باب کتابخانه عمومی نهادی و 2 باب کتابخانه مشارکتی درشهرستان کبودراهنگ، اظهار کرد: خوشبختانه درسرانه زیربنا ، عضویت و نسخه کتاب این شهرستان بالاتر از میانگین استانی  و کشوری قرار دارد و  با 7 هزار و  501 نفر  در این شاخص مهم رتبه اول استان را دارا است.

درپایان این جلسه  از پنج برگزیده مسابقه کتابخوانی با موضوع گام دوم انقلاب تجلیل به عمل آمد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 78