1398/4/18 سه‌شنبه به مناسبت تولد فاطمه معصومه(س) و روز دختر صورت گرفت؛ ضیافت دخترانه بهار به صرف کتاب نشست کتابخوان دخترانه بهار به مناسبت دهه کرامت و تولد حضرت فاطمه معصومه و روز دختر در شهرستان بهار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، نشست کتابخوان ویژه تولد حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دختر در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور بهار با حضور «مینو نیکبخت» معاون برنامه ریزی فرمانداری بهار، «زیبا نوری» مشاور نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی  و رئیس ادارات این شهرستان برگزار شد. در این نشست دختران موفق در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، علمی و ورزشی به معرفی کتاب‌هایی با محوریت دختران پرداختند.

«معصومه فزونی»، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهار در ابتدای جلسه اظهار کرد: برگزاری نشست‌های کتابخوان از سال 1394 در کتابخانه‌های عمومی با هدف معرفی کتاب توسط شخصیت‌های مختلف به منظور تشویق جامعه به مطالعه آغاز شد.

وی با بیان اینکه نشست‌های کتابخوان باعث ثبت خاطره برای اهالی کتاب می‌شود، افزود: ما برای ساختن فردایی بهتر که لبریز از آگاهی، مهربانی و عطوفت باشد، نیاز به دخترانی داریم که به سلاح دین،  علم و اخلاق مجهز باشند تا مادرانی شایسته بوده و در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم سازی‌ها نقشی سازنده داشته باشند.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهار با بیان اینکه یکی از اهداف نشست‌های کتابخوان به اشتراک گذاشتن کتاب است تصریح کرد: از زمان آغاز نشست‌های کتابخوان در کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهار یک هزار و 500  نسخه کتاب معرفی شده است.

در ادامه 5 دختر نمونه و شایسته شهرستان بهار به معرفی کتاب‌هایی پرداختند که قهرمانان آنان دخترانی بودند که نشان دادند دختران ایرانی نیز باعث افتخار این مرز و بوم هستند.

«لیلا امانی»، کارشناس حقوق و برنده جوایز مختلف داستان نویسی، کتاب "من زنده‌ام" نوشته «معصومه آباد» را معرفی کرد.

در ادامه «رویا امامی»، عضو شورای اسلامی شهر صالح آباد شهرستان بهار، کتاب  "توپچنار"  نوشته «انسیه شاه‌حسینی» را معرفی کرد و بخش‌هایی از آن را برای حاضران خواند.

معرف بعدی نشست کتابخوان دخترانه بهار،« فاطمه همایونی»، بانوی تکواندوکار صاحب مقام‌های کشوری و استانی بود که دو کتاب "فصل فیروزه" از «محبوبه زارع»  و " تا المپیک راهی نیست" اثر «مجید دیبافر» را معرفی و تأکید کرد که دختران ایرانی نشان دادند پابه‌پای مردان ایرانی باعث افتخار ایران زمین شده‌اند.

«ریحانه عباسی»، دانش آموز بهاری و عضو فعال و پویای کتابخانه شهید باهنر این شهرستان، کتاب "هستی" به نویسندگی «فرهاد حسن‌زاده» را معرفی کرد که با شخصیت اول داستان توانسته بود ارتباط مستحکمی  برقرار کند. او تأکید کرد که همانند قهرمان کتاب، عاشق فوتبال و موتورسواری است.

در انتها «فروزنده کاووسی» استاد خوشنویسی و قصه گوی برتر استانی کتاب "فرشته‌ها نیز عاشق می‌شوند" نوشته «نعیمه اسلاملو» را معرفی و بخش‌هایی از آن را برای حضار قرائت کرد.

در پایان مراسم از همه شرکت کنندگان و  افرادی که توانستند یک جمله زیبا به مناسبت روز دختر بنویسند، تقدیر به عمل آمد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 187