بيشتر
                    ارتباط با مدیر کل
اخبار روز
اخبار مدیر کل
گزارش تصويري
جشنواره رضوی
مسئول کتابخانه شاهد شهرستان همدان:
مسئول کتابخانه شاهد شهرستان همدان از برگزاری مسابقه نقاشی برای کودکان با موضوع نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در روستای فاقد کتابخانه ارزانفود این شهرستان خبر داد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان:
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان گفت: در آثار فرهنگی به جا مانده از شهدا و وصیت‌نامه‌های آنان بر پیروی از مکتب اهل بیت تأکید شده است و برگزاری جشنواره‌هایی چون کتابخوانی رضوی گامی در راستای عمل به وصیت شهدا مبنی بر پیروی از سیره اهل بیت و آشنایی با فرهنگ دینی است.
سرپرست کتابخانه مرکزی همدان خبر داد:
سرپرست کتابخانه مرکزی همدان گفت: منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در رده سنی کودک و نوجوان در شبکه استانی همدان توسط اعضای نوجوان معرفی شد.
مسئول کتابخانه عمومی آیت‌الله محقق شهرستان فامنین:
مسئول کتابخانه عمومی آیت‌الله محقق روستای اصله شهرستان فامنین گفت: سومین نشست کتابخوانی کتابخانه آیت‌الله محقق با موضوع معرفی کتب جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد.
مسئول کتابخانه آیت الله فاضلیان ازندریان:
مسئول کتابخانه آیت الله فاضلیان ازندریان شهرستان ملایر گفت: نمایش عروسکی با موضوع جشنواره کتابخوانی رضوی با هدف تأثیر گذاری حداکثر بر شد ذهنی کودکان برگزار شد.
در نخستین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان فامنین مطرح شد
نخستین جلسه انجمن کتابخانه‌ های عمومی شهرستان فامنین در سال98 برگزار شد و در آن بر اهمیت اجرای برنامه‌های فرهنگی مدون برای توسعه جامعه و غلبه بر مشکلات اقتصادی امروز تأکید شد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در پیامی درگذشت پدر گرامی کتابدار کتابخانه عمومی شاهد شهرستان همدان را تسلیت گفت.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در پیامی درگذشت پدر گرامی کتابدار کتابخانه عمومی شهید حیدری شهرستان نهاوند را تسلیت گفت.
مسئول کتابخانه عمومی 9 دی برزول خبر داد:
مسئول کتابخانه عمومی 9 دی برزول گفت: کارکنان شهرداری برزول در حرکتی نمادین به صورت دسته جمعی در نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کردند.
با همکاری دو کتابخانه عمومی در روستای فاقد کتابخانه صورت گرفت؛
مسئول کتابخانه‌های عمومی امام حسن مجتبی‌(ع) شهرستان بهار از برگزاری ویژه برنامه مهمانی کبوترها در روستای کوشک آباد باهمکاری دو کتابخانه امام حسن مجتبی(ع) و کتابخانه فرهنگ خبر داد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان خبر داد:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان از تمدید مهلت شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی تا 15 تیرماه خبر داد.
نخستین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان تازه تأسیس شهرستان درگزین با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان خبر داد:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان از افتتاح نخستین طرح پیشخوان کتاب در روستای دینارآباد شهرستان بهار خبر داد.
دکتر زارعی در نخستین انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهار:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان گفت: با بازسازی و تعمیر کتابخانه آیت‌الله بهاری امکان استفاده تمام وقت و همزمان آقایان و بانوان از فضای کتابخانه‌ای در شهرستان بهار فراهم می‌شود.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان از طراحی و عرضه نرم افزار اختصاصی تلفن همراه ویژه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی خبر داد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان مطرح کرد؛
مديركل كتابخانه‌هاي عمومي استان همدان گفت: ‌نهمين جشنواره كتابخواني رضوي با هدف اشاعه و ترويج فرهنگ رضوي و معارف دینی برگزار مي‌شود.
مسئول کتابخانه عمومی مراد همتی میان‌آبه خبر داد؛
مسئول کتابخانه عمومی مراد همتی میان‌آبه شهرستان نهاوند از برگزاری مسابقه نقاشی جشنواره کتابخوانی رضوی در روستاهای همجوار فاقد کتابخانه خبر داد.
معاون سیاسی، امنیتی استاندار همدان:
معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی یک اقدام اساسی در حوزه فرهنگ دینی است و ما نیز با تمام توان از آن پشتیبانی می‌کنیم.
نماینده مردم شهرستان نهاوند در مجلس شورای اسلامی:
نماینده مردم شهرستان نهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی با فرصتی که برای همه اقشار فراهم می‌کند، بخشی از خلأ افول فرهنگ مطالعه جامعه را جبران می‌کند.
مسئول کتابخانه مشارکتی شهید نوژه شهرستان کبودراهنگ:
مسئول کتابخانه مشارکتی شهید نوژه شهرستان کبودراهنگ گفت: با توجه به تنوع و تعدد منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در بخش‌های کودکان و نوجوانان، انگیزه بیشتری از این رده سنی برای شرکت در مسابقات رضوی را شاهد هستیم.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان از طراحی و عرضه نرم افزار اختصاصی تلفن همراه ویژه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی خبر داد.
کتابدار کتابخانه دانش خبر داد:
مسئول کتابخانه عمومی دانش روستای تجرک شهرستان فامنین گفت: معرفی و جمع خوانی منابع جشنواره کتابخوانی رضوی، در روستای تجرک شهرستان فامنین و روستاهای اطراف فاقد کتابخانه صورت گرفت.
نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی:
نایب رئیس کمیسیون قضایی و نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: در برهه‌ای از زمان که فضای مجازی، کتابخوانی را به شدت تحت تأثیر قرار داده است برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی فرصت بی نظیری به حساب می‌آید.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس:
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی اقدامی زیربنایی و اساسی در حوزه فرهنگی و دینی است.
رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان:
رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی دریچه‌ای روشن برای شناخت اهل بیت و کتاب است.
مسئول کتابخانه عمومی ثارالله (ع) شهرستان اسدآباد:
مسئول کتابخانه عمومی ثارالله (ع) شهرستان اسدآباد گفت: در راستای برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، ویژه برنامه‌های فرهنگی متنوعی با حضور اقشار مختلف به خصوص کودکان و نوجوانان در کتابخانه‌ عمومی ثارالله(ع) شهرستان اسدآباد در نظر گرفته شده است.
معرفی کتاب


کتاب: فصل فیروزه

نویسنده: محبوبه زارع، انتشارات: کتابستان معرفت

این کتاب داستانی عاشقانه است که ماجرایش در بستری تاریخی می گذرد. سیندخت، دختری زرتشتی اهل یزد است که همراه با پدر تاجرش و کاروان تجاری او به نقاط مختلف قلمرو خلافت عباسی سفر می کند. در جریان این سیر و سیاحت هاست که او با کیارش آشنا می شود؛ پسری زرتشتی اهل نیشابور که فیروزه تراش بسیار ماهری هم هست. زندگی سیندخت که درگیر عشقی آتشین شده با رفتن ناگهانی کیارش یکباره از این رو به آن رو می شود. ماجرا وقتی پیچیده تر می شود که کاروان تجاری پدر سیندخت در میانه صحرای مرکزی ایران، گرفتار حمله راهزنان می شود. اینجاست که او با کاروانی که سمت مرو درحرکت است، همراه می شود و این همراهی به نقطه عطفی در داستان و زندگی او تبدیل می شود.

بیشتر...