با معرفی برگزیدگان: آیین اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان تازه تأسیس درگزین برگزار شد آیین اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان تازه تأسیس درگزین برگزار و 12 نفر به عنوان برگزیده معرفی شده و مورد تقدیر قرار گرفتند.آیین اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان تازه تأسیس درگزین برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان تازه تأسیس درگزین با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان و فرماندار شهرستان درگزین، اعضای کتابخانه‌های عمومی و کتابداران، روسای ادارت و شهردار قروه درگزین برگزار شد.

عاطفه زارعی، مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در این آیین اظهار کرد: یک هزار  و 813 نفر معادل پنج درصد جمعیت شهرستان درگزین در این دوره جشنواره شرکت کردند که نسبت به دوره گذشته 111 درصد رشد داشته است.

وی  با بیان اینکه 49 درصد شرکت کنندگان شهرستان درگزین به صورت آنلاین در این دوره حضور یافتند، افزود: در این دوره از جشنواره کتابخوانی رضوی 932 نفر  به صورت مکتوب و 881 نفر به صورت آنلاین شرکت کردند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان تصریح کرد: 30 درصد شرکت کنندگان در این دوره کودک، 19 درصد نوجوان و 51 درصد در گروه سنی جوان و بزرگسال بودند.

زارعی ادامه داد: یک هزار و 714 نفر به صورت فردی و 99 نفر از مردم شهرستان درگزین به صورت خانوادگی در این جشنواره شرکت کردند.

علی‌اصغر ناظری‌پور،فرماندار شهرستان درگزین در این مراسم با بیان اینکه از جدیت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان برای برگزاری اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان تازه تأسیس درگزین قدردان هستیم، اظهار کرد: این آیین نخستین برنامه رسمی درگزین پس از تبدیل شدن آن به شهرستان است.

وی با اشاره به اینکه آیین اختتامیه به شکلی فاخر برگزار شد، افزود: ریشه تاریخی و فرهنگ شهرستان باعث شده که مردم از دیرباز با فرهنگ مطالعه عجین باشند.

فرماندار درگزین با بیان اینکه تلاش ما گسترش فرهنگ کتابخوانی در شهرستان است، تصریح کرد: باید تلاش بیشتری برای نهادینه کردن فرهنگ مطالعه در جامعه به کار گرفته شود.

ناظری‌پور با اشاره به اینکه حضور مردم و اعضای کتابخانه‌های شهرستان در جشنواره کتابخوانی رضوی و آیین اختتامیه فاخر اقدامی ماندگار در درگزین شد،  ادامه داد: مسأله کتاب و کتابخوانی در شهرستان بسیار جدی گرفته می‌شود و این یک ظرفیت فرهنگی مطلوب به حساب می‌آید.

وی خاطرنشان کرد: آینده درگزین روشن است چرا که از مردم بسیار بزرگی بهره می‌برد.

فرماندار شهرستان درگزین گفت: کتابداران با انگیزه کار خود را دنبال می‌کنند و شایسته تقدیر هستند.

برگزیدگان شهرستان درگزین به شرح زیر است:

برگزیدگان بخش چهار گزینه‌ای بزرگسال

مهدی  عین‌آبادی، حسین حسینی، زهرا عظیمی دلیر، کبری خانچرلی؛

برگزیدگان بخش نقاشی

زینب حقگو،  محیا طاهری‌فر؛

برگزیدگان بخش پویش نوجوان

زهرا عین‌آبادی، مهسا نوریان‌فرود؛

برگزیدگان بخش چهار گزینه‌ای نوجوان

مایده   فرامرزی، زهرا رضایی افضل، یگانه موسی خانی؛

در این مراسم برخی از متخبین به معرفی کتاب و اجرای شعرخوانی پرداختند و پرچم آستان قدس رضوی نیز میهمان ویژه آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شهرستان درگزین بود که با استقبال خیره کننده حضار مواجه شد.

 [PageVisit]