با حضور مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان صورت گرفت؛ شهرستان رزن برگزیدگان خود در جشنواره کتابخوانی رضوی را شناخت اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان رزن برگزار و از 18 برگزیده این رویداد فرهنگی تقدیر به عمل آمد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان رزن با حضور عاطفه زارعی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالعظیم مولازاده معدنی امام جمعه رزن، روسای ادارات، اعضای شورای اسلامی شهرها و روستاهای این شهرستان، اعضای کتابخانه‌های عمومی و برگزیدگان جشنواره برگزار شد.

عاطفه زارعی، مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در این آیین اظهار کرد: 3 هزار  و 801 نفر معادل 5.4 درصد جمعیت شهرستان رزن در این دوره جشنواره شرکت کردند که نسبت به دوره گذشته 126 درصد رشد داشته است.

وی  با بیان اینکه بیش از 50 درصد شرکت کنندگان در این دوره  به صورت آنلاین حضور یافتند، افزود: در این دوره از جشنواره کتابخوانی رضوی یک هزار و 663 نفر به صورت مکتوب و 2 هزار و 138 نفر به صورت آنلاین شرکت کردند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان تصریح کرد: 25 درصد شرکت کنندگان در این دوره کودک، 18 درصد نوجوان و 57 درصد در گروه سنی جوان و بزرگسال بودند.

زارعی ادامه داد: 3 هزار و 316 نفر به صورت فردی و 485 نفر از مردم شهرستان رزن به صورت خانوادگی در این جشنواره شرکت کردند.

حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالعظیم مولازاده‌معدنی، امام جمعه رزن در این مراسم با بیان اینکه منابع جشنواره کتابخوانی رضوی در رده‌های سنی مختلف به خوبی و با زبانی مناسب واقعیت‌ها را بیان می‌کند، اظهار کرد: بزرگان دینی ما در طول شبانه روز بین 10 تا 15 ساعت مطالعه می‌کنند و امروز در جای جای دنیا پرچمدار دین اسلام هستند و کشورهای استکباری از آنان ترس دارند بنابراین فرهنگ مطالعه باید همواره مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه از جامعه اسلامی انتظار می‌رود که جوانان و نوجوانان با مبانی اسلامی آشنا باشد تا بتواند کشور را مدیریت کند، افزود: فضائل اهل بیت را باید در قالب برنامه‌های فرهنگی چون جشنواره‌هایی کتابخوانی رضوی به جامعه منتقل کنیم.

امام جمعه رزن با تأکید بر اینکه باید از برگزار کنندگان این نوع برنامه‌ها قدردانی کرد، ادامه داد: این جشنواره به خوبی توانسته است که گروه‌های مختلف سنی را جذب و تمرکز آنان را به مطالعه جلب کند.

مولازاده معدنی با اشاره به اینکه جشنواره کتابخوانی رضوی غنی و پربار برگزار شد، خاطرنشان کرد: امروز که نوجوانان، جوانان و کودکان از اهل بیت سخن می‌گویند، پدیده مبارکی است.

وی با بیان اینکه هر زندگی که با قرآن و اهل بیت مأنوس باشد، هرگز به مشکل برنخواهد خورد، گفت: هرچه بخواهیم کشوری پیشرفته و عاری از مشکلات داشته باشیم باید به سمت قرآن و اهل بیت گرایش بیشتری در جامعه به وجود بیاید.

امام جمعه رزن با اشاره به اینکه در همه زمان‌ها باید با کتاب انس  والفت داشت، اظهار کرد: برای ترقی و پیشرفت باید همواره مطالعه را در دستور کار قرار داد.

برگزیدگان بخش چهارگزینه بزرگسال

فاطمه صمدی‌نصرت، بهجت قوره جیلی، نسرین رضایی، زینب عبدی، احمد زمانیان، حسن موحدی فرزاد؛

برگزیدگان بخش چهار گزینه نوجوان

مبینا بهرامی، نرگس‌ لشگری عابد،مهسا صحبتی‌، فائزه مرتضوی، مبینا حیدری، ابوالفضل ابراهیمی؛

نقاشی

حمیدرضا طبی معز، حسین بیژنی، مهدی محمدی و آریا کیهانی؛

چهارگزینه‌ای خانوادگی

معصومه رمضانی میمند و سیده سمیرا هادی پیروز؛

معرفی کتاب(متنی)

زینب عرب خانی‌امید؛

 [PageVisit]