فهرست

تازه‌ترين اخبار

همزمان با ایام گرامیداشت روز ادبیات کودک و نوجوان؛

جشنواره «دوست من کتاب» به ایستگاه آخر رسید

برگزیدگان نخستین جشنواره ملی شعر و داستان کودک و نوجوان با عنوان «دوست من کتاب» روز شنبه ۱۹ تیر ماه معرفی می‌شوند.

     به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، اختتامیه نخستین جشنواره ملی «دوست من کتاب» روز شنبه ۱۹ تیرماه ساعت ۱۸ از طریق پلتفرم اسکای روم به آدرس https://www.skyroom.online/ch/hamadanpl/ketab  برگزار می‌شود.

فراخوان برگزاری جشنواره دوست من کتاب همراه با هفته کتاب آبان ماه سال گذشته منتشر شد و افراد تا پایان دی ماه آثار خود را در حوزه شعر و داستان کودک و نوجوان در سه رده سنی کودک، نوجوان و بزرگسال ارسال کردند. با استقبال علاقه مندان این جشنواره تا پایان بهمن ماه تمدید شد.

این جشنواره در بخش شعر در سه بخش، شاعران کودک ( از ۷ تا ۱۲ سال)، شاعران نوجوان( از ۱۳ تا ۱۷ سال و بخش شاعران جوان و بزرگسال(بالای ۱۸ سال) و در بخش داستان کوتاه در سه بخش، نویسندگان کودک( از ۷ تا ۱۲ سال)، بخش نویسندگان نوجوان( از ۱۳ تا ۱۷ سال) و بخش نویسندگان بزرگسال(بالای ۱۸ سال) برگزار شد. موضوعات آثار ارسالی در این جشنواره شامل کتاب و کتابخوانی(نقش مطالعه در زندگی فردی و تعیین سرنوشت جامعه) و کتابخانه چشمه همیشه جوشان دانش (تاثیر کتابخانه های عمومی در رشد فرهنگ کتابخوانی) بود.

داوری بخش شعر این جشنواره را مصطفی رحماندوست، بیوک ملکی و  کمال شفیعی و داوری بخش داستان را محمدرضا یوسفی، محمود پوروهاب و مجددا کمال شفیعی بر عهده دارند.

بیش از ۲ هزار و ۹۱۱ نفر از ۱۹ استان کشور آثار خود را به این جشنواره ارسال کردند که در نهایت ۷۹۴ اثر از ۳۹۳ نفر به بخش نهایی راه یافت و مورد داوری قرار گرفت. ۱۹ استان  قم، زنجان، فارس، چهارمحال و بختیاری، گلستان، خراسان رضوی، کرمان، آذربایجان شرقی، اردبیل، همدان، سیستان و بلوچستان، البرز، کردستان، لرستان، تهران، اصفهان، گیلان، آذربایجان غربی و خوزستان بیشترین آثار را به دبیرخانه ارسال کردند.